İnovasyonu takip edin.Rakiplerinizden sıyrılın…

İçindekiler

E-TİCARET SİTELERİNDE SATIŞLARINIZI NASIL ARTTIRABİLİR VE RAKİPLERİNİZİN ÖNÜNE GEÇEBİLİRSİNİZ ?

• MARKALAŞMAK

Markalaşmak sanıldığı kadar zor değil, anlatıldığı kadarda kolay değildir.

Sattığınız ürünlerde kendi marka adınızı kullanmak, bir web sitenizin ve en azından instagram sayfanızın olması müşterilerin her durumda sizlere ulaşabiliyor olması büyük ayrıcalıktır

Müşteriler yüksek tutarlı ürünleri satın almadan önce genel olarak firmaların web sitesi ve sosyal medya hesaplarını inceler.

.

Genel ve global markalar altında ürünleri listelemektense, sattığınız ürünleri kendi markanız altında listeleyerek hem rakiplerinizin önüne geçersiniz ve markanızın gücü ile kar marjınızı arttırabilirsiniz.

Markalaşmak ve ulaşılabilir olmak e-ticaret iş modelinde hayati öneme sahiptir.

BUYBOXTAN KAÇIN

Öncelikle BuyBox nedir ?

Buybox, aynı ürünü satan satıcıların ürünün barkod numarası altında toplanarak tek bir çatı altında ürünü satışa açmasıdır.

Bu işlem tamamen pazaryerinin ve müşterinin lehinedir.

Yüksek satış ile birlikte kar marjı düşmektedir. Tamamen sürümden kazanılabilecek bir yöntem olmakla birlikte, az miktarda sermaye sahibi satıcılar olumsuz etkilenebilir.

Marka sahibi değilseniz bile mevcut ürünlerin barkod numaraları ile ürünün listesine girmektense ürünler için yeni listeler açın.

Ürünlerinizi kendi barkod numaralarınız ile listelemek rekabeti kırar ve görünür olursunuz.

ÜRÜN VİDEOLARI VE KALİTELİ İLGİ ÇEKİCİ GÖRSELLER

Ürün videoları nedir ve nasıl yüklenir ?

E-ticaretin öncüsü her zaman Amazon olmuştur.

Amazon üzerinde yapılan yenilikler belirli bir süre sonra tüm e-ticaret siteleri üzerinde gözlemlenebilir.

Kısa süre önce Trendyol üzerinde ürün görselleri ile birlikte video ekleme özelliği’de bu şekilde getirildiğini düşünüyorum.

Yakın zamanda bu yeniliği tüm e-ticaret pazaryerlerinde göreceğizdir. Mevcut e-ticaret sitesi alt yapı sağlayıcıları şimdiden video yükleme özelliğini getirmeye başladılar.

Gerek bizim tarafından dropshipping yöntemi ile olsun gerekse kendi ürünleriniz olsun mutlaka videolarını bulundurun, basit çekilmiş veya profesyonel olarak olması değil, önemli olan orda bir videonun bulunmasıdır.

Listelediğiniz ve sattığınız ürün görsellerini hazırladığınız video ile uyumlu hale getirmeyi ihmal etmeyin. Dönüşüm oranınızda güzel sonuçlar alacağınıza eminim.

Ucuz ve basit hazırlanmış her şey unutulur. Emek harcadığınız bilgi ve ürün unutulmaz. Yeniliklere ayak uyduramayanlar kaybolmaya mahkumdur.

• SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BACKLİNK VERMEK ?

Backlink Nedir ?

Kısaca tanımlamak gerekirse, bir internet sitesinden diğer internet sitesine verilen bağlantıdır.

Backlink e-ticaret için inanılmaz bir değere sahiptir.

Örnek verecek olursak;

Tiktok üzerinde mevcut ürününüzün için videolar yayınlıyorsunuz. Bu trafiği amazon üzerine yönlendirirseniz, ürünlerinizi amazon müşterisine değil dışarıdan gelen kendi müşterinize satmış olacaksınız.

Bu durumda amazon yeni bir müşteri kazanacaktır. Tabikide gelen backlink sayısı ne kadar fazla olursa ürününüz o kadar satacak ve amazon yeni müşteri kazanmaya devam edecektir.

Bu şekilde yapılan satışlar genel olarak amazon reklamlarına göre daha uygundur ve müşterinin amazon’a güvenmesi nedeniyle satışa dönüşme olasılığı daha yüksektir.

Özellikle bu şekilde yarattığınız trafik ile amazon kategorinizde daha hızlı yükselirsiniz.

E-ticaret iş modelinde güven herşeydir. Reklamlarla büyümektense size referans ile gelen müşteri her zaman daha kalıcıdır.

Mutlu çalışan = Mutlu müşteri = Sürdürülebilir Karlı Bir Şirket

” Başarının bedelini bir dönem için ödemeyenler, başaramamanın bedelini bir ömür boyu öderler…”

  • Hikayenizi Birlikte Yazalım

    Aşağıdaki bilgileri doldurduğunuzda en kısa sürede size dönüş yapacağız.

    2024 New Alt Alta
  • Denizcan Topçular

    Entrepreneur

    Dijital başarınız için yanınızdayım. Verilerle hikayenizi yeniden yazalım, markanızı doğru konumlandıralım.