Google İşletme Kaydı Reddedildikten Sonra 1 Ayda Neler Değişebilir ?

Google Haritalar'da Yer Bulma Mücadelesi

Proje :https://www.wehotowtruck.com

İşlem : Google İşletme Hesabı

Hedef Konum : Amerika Birleşik Devletleri

 

24/7 EMERGENCY WEST HOLLYWOOD TOWING, Google İşletme hesabı oluşturarak google haritalar’da görünür olmak istedi. Ancak ilk başvuruları, yeterli içerik sağlayamadıkları için reddedildi. Google İşletme kaydı, son zamanlarda artan kötüye kullanım nedeniyle daha sıkı denetleniyor. İşletmeler, var olmayan yerlerde kendilerini göstermek ya da aracı firmalar üzerinden komisyon kazanmak için birden fazla hesap açabiliyor. Bu nedenle, Google’ın denetim süreci daha katı hale geldi.

Bu durumda, işletmelerin Google İşletme hesaplarını doğru ve etkili bir şekilde yönetebilmeleri için uzman desteğine ihtiyaçları var. Kendi başlarına yapılan başvuruların reddedilme olasılığı yüksekken, bir uzmanın rehberliğiyle bu süreç daha verimli ve başarılı olabilir.

West Hollywood Towing’de Google İşletme hesabı açmak için birkaç kez başvurdu, ama her seferinde reddedildi. Her reddedilme, bir sonraki başvurunun daha da zor kabul edilmesine yol açıyor. 

İçindekiler

Biz Ne Yaptık? - Araştırma Aşaması

Başvuruların neden reddedildiğini anlamak için ilk adım olarak kapsamlı bir araştırma yaptık. Bu süreçte, şirketin Google İşletme hesabı için sağladığı bilgileri detaylıca inceledik. Sorunun ne olabileceğine dair ipuçları aradık ve bu bilgiler doğrultusunda bir strateji geliştirdik. Bu aşamada, başvurunun reddedilme sebeplerini belirlemek ve gelecekteki başvurular için doğru yolu çizmek temel hedefimizdi.

Çözüm ve İtiraz Süreci

Google İşletme kaydı reddedilen 24/7 EMERGENCY WEST HOLLYWOOD TOWING için çözüm yolu arayışımızda önemli bir adım attık ve 10 günlük bir süreçte Google İşletme desteği ile yoğun bir iletişim içine girdik. Bu süre zarfında, reddedilme nedenlerine yönelik itirazlarımızı dile getirdik ve şirketin profilini uygun hale getirecek gerekli düzenlemeleri yaptık. Sonunda, bu çabalarımız meyvesini verdi ve hesabın başarılı bir şekilde açılmasını sağladık.

Her Şey Şimdi Başlıyor

İşletme hesabı başarıyla açtıktan sonra önümüzde yeni bir hedef belirdi; WEST HOLLYWOOD TOWING’in Google Haritalar üzerinden önemli bir trafik ve telefon araması almasını sağlamak. İlk adımımız, etkili bir anahtar kelime analizi yapmaktı. Bunun için firmanın hizmet verdiği lokasyonu ve rakiplerini dikkatlice inceledik. Rakiplerin güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirerek, firmamız için stratejik bir plan oluşturduk.

İnce ayar gerektiren püf noktalarına dikkat ederek, haritalar üzerinden doğal ve organik bir büyüme sağlamayı hedefledik. Reklam kampanyalarına başvurmadan, sadece SEO ve yerel arama optimizasyonu teknikleriyle ilk ay içerisinde dikkat çekici bir arama sayısına ulaştık. Bu sürecin sonunda, işletme profilimiz üzerinden yapılan telefon aramalarında önemli bir artış gözlemledik

İşletme Profili Aktif Edildi...

Kısa sürede hesabı aktifleştirip görselde gördüğünüz gibi trafik almaya başladık. İlk ayımızda, işletme profilimiz 540 kez ziyaret edildi; bu da demek oluyor ki, hedeflediğimiz kitleye ulaşmada önemli bir mesafe katettik. Masaüstünde Google Haritalar’dan gelen 201 etkileşim ve mobilde Google Arama üzerinden gelen 283 etkileşimle, hem masaüstü hem de mobil kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardık. Bu sayılar, işletmemizin sadece yerelde değil, dijital düzlemde de nasıl bir ivme kazandığını gösteriyor.

Hikayenizi Birlikte Yazalım

Aşağıdaki bilgileri doldurduğunuzda en kısa sürede size dönüş yapacağız.

2024 New Alt Alta

Denizcan Topçular

Entrepreneur

Dijital başarınız için yanınızdayım. Verilerle hikayenizi yeniden yazalım, markanızı doğru konumlandıralım.

  • Hikayenizi Birlikte Yazalım

    Aşağıdaki bilgileri doldurduğunuzda en kısa sürede size dönüş yapacağız.

    2024 New Alt Alta
  • Denizcan Topçular

    Entrepreneur

    Dijital başarınız için yanınızdayım. Verilerle hikayenizi yeniden yazalım, markanızı doğru konumlandıralım.