Müşterilerinizle duygusal bağlar kurun ve rekabeti sonlandırın. Marka Hikayeleri…

İçindekiler

Neden Marka Hikayesi ?

Marka hikayesi, bir şirketin ya da ürünün anlamını, değerlerini ve amacını anlatmak için kullanılan önemli bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde, müşterilerin marka ile daha iyi bir şekilde bağ kurması ve marka sadakatini arttırmak mümkündür. Ayrıca, rakiplerinizden ayrılarak benzersiz bir imaj oluşturmanıza yardımcı olur. Marka hikayesi anlatmak, izleyiciden duygusal bir tepki almayı amaçlar. Bu tepki, rasyonel (özellikler veya fiyat gibi) bir tepkiye göre daha güçlüdür. Bu nedenle, marka hikayesi oluşturmak ve anlatmak, pazarlama için önemlidir.

Her markanın hikayesi benzersizdir sadece o markaya özeldir. Dolayısıyla hiç bir şekilde kopyalanamaz. Bu sizi unutulmaz kılacaktır.

İnsanların hatırlaması için hikayenizin “basit” ve hikayenizin yayılması için “akılda kalıcı” olduğundan emin olun. Kitleniz sizinle duygusal olarak bağ kurduğunda, fiyatı veya özellikleri daha az önemser ve zaman zaman yapacağınız hatalar için size daha fazla tevazu göstereceklerdir.

 Gerçek marka hikayeleri cesurdur. Müşterilerinize kim olduğunuzu, nereden geldiğinizi ve ne olmak istediğinizi gösterirsiniz.

Bir marka hikayesi bir film senaryosu yazmak gibidir. Tamamen çözümünüz ve müşterileriniz arasında duygusal bir bağ oluşturmakla ilgilidir.

Adımlar ;

1- Müşterileriniz.

2- Bir sorun olan ve iyileştirilmesi gereken bir durum.

3- Bir rehber ( İşletmeniz )

4-Harekete geçirici bildirimler ( Sizin çözümünüz )

5- Satın alma süreçleri

6 – Satın almadıklarında olası durumlar.

Müşterilerinize ürünlerinizi satın almaları için bir sebep vermelisiniz, öncelikle nerden başladığınızı anlamaya çalışmalarını sağlamalısınız.

FARKINIZI YANSITIN

Benzerliğin ve aynı ürünlerin uçsuz bucaksız olduğu günümüzde, hikaye anlatımı sizi farklı ve benzersiz kılar Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler pazarlamaya milyarlar dolar harcıyor ve sizi benzer tanıtım mesajlarıyla sms ve mail yağmuruna tutuyor.Bu nedenle, müşterileriniz sizi rakiplerinizden ayırması için onlara bir neden vermelisiniz

HEDEF KİTLE

Tavsiyem herkese hitap etmeyin. Belirli bir müşteri kitlesi için belirli bir sorunu çözmüş olun. Bu sizin reklam giderlerinizi büyük ölçüde azaltacak ve dönüşüm oranınızı yükseltecektir.

Markaların çoğu sadece satışı odaklamaktadır fakat bu eski usül “TV” reklamcılığıdır. Günümüzün sosyal medyasında bu model artık işe yaramıyor.

İşte bu noktada hikaye anlatımı devreye giriyor.

Evren atomlardan değil hikayelerden meydana gelmiştir .

-Muriel Rukeyser

ÜCRETSİZ OLARAK MARKA HİKAYE ŞABLONU İNDİRİN

  • Hikayenizi Birlikte Yazalım

    Aşağıdaki bilgileri doldurduğunuzda en kısa sürede size dönüş yapacağız.

    2024 New Alt Alta
  • Denizcan Topçular

    Entrepreneur

    Dijital başarınız için yanınızdayım. Verilerle hikayenizi yeniden yazalım, markanızı doğru konumlandıralım.